Program

Filter: Categories
  • Concert
  • Musical
  • Premieră
  • Recital

Agenda

  1. Oct
    18
    sâm
    2014

    1. Troienele
      6:30 pm – 8:00 pm

      TROIENELE

      după Euripide

      REGIA: ANDREI  ȘERBAN

       HECUBA — MARIA MACSIM NICOARĂ

      CASSANDRA — CRISTINA GRIGORAȘ

      ANDROMACA— MARINELA  NICOLA

      ELENA — ANA MARIA DONOSE

      ACHILLE — JEAN  KRISTOF  BOUTON

      MENELAUS — LUCIAN DOLHĂSCU

      ASTIANAX — ȘTEFAN  GHEORGHE 

      URS — VICTOR ZAHARIA

      SOLDAT  BUN — ANDREI  FERMEȘANU

      URSITOARE — DANIELA  BURLACU

                                   MARINELA  NICOLA

      VOCE  POLUXENA — ANGELICA  MECU  SOLOMON

                                               ALICE TODICĂ

      SOLDAȚI — ALEXANDRU SAVIN

                             ANDREI APREOTESEI

      ATENA — DANIELA  BURLACU

      POLUXENA — ROXANA DORIN

      VESTALE —  ROXANA DORIN

                               SARASA  NAGAMINE

                                KOTOMI  HOSHINO

                                MIZUKA  SUZUKI

       STEGARI — EDUARD  SVEATCHEVICI

                              TUDOR FLORENȚA

      DANSATOAREA  PE PANTĂ — PAMELA TĂNASĂ

      +
      6:30 pm
      Troienele
  2. Oct
    19
    Dum
    2014

    1. LA FILLE MAL GARDÉE
      6:30 pm – 8:00 pm
      Read more
      Categories: Balet

      19 OCTOMBRIE 2014

      LA FILLE MAL GARDÉE

      FERDINAND  HÉROLD

       

      COREGRAFIA: Mihai Babușka

      SCENOGRAFIA: Adriana Urmuzescu

      Lise– MARIKO KAWAHIGASHI

      Colas – VLAD TOADER (Opera Națională București)-(debut)

      Mama Simone –  SERGIU COTOROBAI (debut)

      Alain – CĂTĂLIN PANDEL

      Thomas – GHEORGHE IFTINCA

      Notarul – ALEXANDRU GÂMBUȚĂ

      Găina – GINA MOTOHOI

      Cocoșul – ALEXANDRU SEBEȘI

      Puii   – MAYURA TAKASE

                 -MIKU OKAZAKI

       Prețurile variază între 5 și 50 de lei în funcție de locul din sală.

       

      +
      6:30 pm
      LA FILLE MAL GARDÉE